Tuleje i walce- specjalistyczne produkty dla produkcji

Tuleje, wałki oraz walce są nieodłącznymi częściami maszyn produkcyjnych. Stanowią ich części składowe, dzięki którym można efektywnie realizować różnego rodzaju procesy niezależnie od branży, której dotyczy produkcja. Dlatego też elementy te muszą zostać w specjalny sposób zaprojektowane i przygotowane, aby mogły dobrze pełnić swoją funkcję, ale też aby posiadały zadowalająca wytrzymałość. Dzięki temu mogą dobrze sprawdzać się w praktyce podczas codziennej pracy na hali maszyn.

Tuleja cylindryczna czy też tuleje stożkowe, a także walce pokrywane różnego rodzaju specjalistycznymi powłokami to bardzo często elementy wykonywane na specjalne zamówienie danego przedsiębiorstwa tak, aby rzeczywiście mogły to być elementy najlepiej dopasowane do potrzeb. W jakich branżach wykorzystuje się te elementy?

W jakich branżach znajdują zastosowanie tuleje?

Powszechne zastosowanie tulei oraz walców pokrywanych specjalnymi powłokami ma miejsce chociażby w wytwórstwie spożywczym. Elementy te mogą wchodzić w skład maszyn, które są odpowiedzialne na wytwarzanie produktów na konkretnych, zaplanowanych etapach. Mogą również być wykorzystywane przy taśmowym transportowaniu półproduktów lub też produktów gotowych.

Powszechnie wykorzystuje się tuleje do konstruowania samochodów. Zastosowanie znajduje tutaj specyficzna w swoim kształcie tuleja cylindryczna. Produkty te muszą spełniać wygórowane normy, co do swoich parametrów, ale też można powiedzieć, że są niezastąpione przy wytwarzaniu samochodów.

W końcu, na szeroką skalę wykorzystuje się tuleje, walce i wałki w drukarstwie. Tuleje rozprężne w szczególności wykorzystuje się podczas procesu druku, laminacji, a także do uszlachetniania powierzchni. Pokrywanie tych produktów elastomerami znacząco zwiększa wytrzymałość i trwałość tych elementów, a co za tym idzie nie ma konieczności zbyt częstej wymiany ich na nowe, co nie generuje strat związanych z nieplanowanymi przestojami.

Tuleje stożkowe powszechnie wykorzystuje się do wklęsłodruku, a także do laminowania powierzchni i jej powlekania. Również są to specjalistyczne produkty, od których wymaga się wysokiej jakości i wytrzymałości. Dzięki temu można uzyskać druk o naprawdę świetnej jakości. Wszystkie wymienione rodzaje tulei, a także specjalistyczne powłoki do wałów, walców oraz wałków można znaleźć w przedsiębiorstwie specjalizującym się w tego rodzaju wyrobach. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/nowe-tuleje-i-walce/ .