Starzenie się włosów i skóry głowy- czy można temu przeciwdziałać?

Proces starzenia się skóry dotyczy nas wszystkich. Skóra głowy starzeje się dokładnie w taki sam sposób jak skóra twarzy, dekoltu czy też rąk. Jeśli jednak zdecydujemy się w profesjonalny sposób o nią zadbać- możemy utrzymać ją w świetnej kondycji pomimo wieku, co w bezpośredni sposób przełoży się na piękno naszych włosów. Starzenie się skóry to nic innego jak stopniowe zmniejszanie się ilości kolagenu w głębokich warstwach skóry, a także zmniejszenie się aktywności fibroblastów. W konsekwencji tych procesów osłabieniu ulegają mieszki włosowe, same włosy stają się łamliwe i cieńsze i mają znacznie większą tendencję do wypadania. W jaki sposób można przeciwdziałać tym procesom?

Profesjonalna opieka trychologiczna

Szereg interesujących zabiegów, które mają na celu przeciwdziałać procesom starzenia się skóry można znaleźć w klinice, która specjalizuje się w kwestii odpowiedniej pielęgnacji włosów. To tutaj można liczyć na wsparcie trychologa, kosmetologa, a także lekarza dermatologa, jeśli tylko zajdzie taka konieczność. W Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie wśród kadry specjalistów znajdziemy lekarza dermatologa- trychologa, jakim jest Magdalena Wawrzynkiewicz. Kolejnym doświadczonym specjalistą jest Magdalena Stec. Centrum warto odwiedzić zarówno w przypadku, kiedy mamy jakiś problem z włosami, jak i w przypadku, kiedy chcemy postawić na profesjonalną ich pielęgnację. W takich klinikach można poddać się takim zabiegom przeciwstarzeniowym jak mezoterapia, karboksyterapia czy zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Mezoterapia bezigłowa- na czym polega?

Jednym z polecanych zabiegów jest mezoterapia bezigłowa. To doskonały przykład zabiegu, którego celem jest dogłębne odżywienie skóry głowy. Podczas zabiegu w głąb skóry podawana jest żelowa substancja, która zawiera w sobie szereg dobroczynnych substancji odżywczych, które mają na celu poprawę kondycję skóry głowy i mieszków włosowych.  Tymi substancjami są na przykład aminokwasy, witaminy, ekstrakty roślinne, czynniki wzrostu czy też peptydy. Dzięki zastosowaniu prądu galwanicznego można dogłębnie wniknąć w skórę, a nie jedynie oprzeć się na samym naskórku. Właśnie z tego względu tego typu zabieg charakteryzuje się wysoką skutecznością. Zabieg warto powtarzać w seriach tak, aby była to pełna kuracja, której efekty będą wyraźnie zauważalne. O zabieg można zapytać już na pierwszej konsultacji trychologicznej w gabinecie.

Zapraszamy https://centrumzdrowegowlosa.pl/!