Pozycjonowanie, kampania linków i Google Maps

Statystyki pokazują, że ponad 90% polskich firm posiada własną stronę internetową. Oznacza to, że w obecnym świecie nie wystarczy posiadanie własnej witryny, aby pozyskiwać klientów konieczna jest także odpowiednia jej promocja. Istnieje wiele metod i sposobów promocji za pośrednictwem internetu. W zależności od branży oraz strategii marketingowej istnieje wiele sposobów na promocję w sieci internetowej.

Jednym z najskuteczniejszych jest pozycjonowanie strony www

Pozycjonowanie nazywane także z angielskiego SEO to działania zmierzające do tego, by strona wyświetlała się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania po tym, gdy użytkownicy wpiszą w wyszukiwarkę dane hasło. Skuteczność pozycjonowania wynika z zachowań internautów. Badania pokazują, że ludzie szukający w internecie określonych produktów przeglądają najczęściej pierwsze 10 stron wyników wyszukiwania i na tej podstawie podejmują decyzję o zakupie. Są naturalnie branże w przypadku, których będzie to 20 stron, jednak najczęściej top10, znacznie zwiększa ruch na stronie i szansę na sprzedaż produktów. Dlatego też rozważając działania promocyjne w internecie warto uwzględnić wśród nich pozycjonowanie strony. Więcej o tego typu działaniach oraz warunkach pozycjonowania można dowiedzieć się w – Brandbay.

Podejmując decyzję o pozycjonowaniu strony należy mieć świadomość, że są to działania, na których efekty przyjdzie czekać od 3 do 12 miesięcy. Zatem jeśli firma dopiero zaczyna działanie na rynku pozycjonowanie należy uzupełnić także innymi działaniami promocyjnymi. Alternatywą do pozycjonowania może okazać się kampania AdWords. Kampania AdWords bywa nazywana także kampanią linków sponsorowanych, w zamian za opłacenie reklamy w Google strona będzie wyświetlała się na pierwszych 3 miejscach wyników wyszukiwania po tym jak użytkownik wpisze określone frazy. AdWords to gwarancja natychmiastowej wysokiej pozycji, jednak należy pamiętać, że w przeciwieństwie do pozycjonowania jest ona oznaczona jako reklama i z tego powodu część użytkowników rezygnuje z wejścia w taki link.

Google Maps i Google +, to kolejne formy promocji, na które firma powinna zwrócić uwagę

Dodatnie swojego przedsiębiorstwa do Google Maps pozwoli Klientom na łatwą jego lokalizacje, ponadto mają oni także możliwość oceny firmy i pozostawienia komentarzy. Pozytywne komentarze na temat firmy sprawią, że klienci nabiorą do niej zaufania i chętniej będą korzystać z jej usług. Jednak by takie działania miały sens należy dbać o jakość obsługi i produktów, by klienci chcieli pozytywnie wyrażać się o firmie.