Modele zamiatarek ulicznych, które są obecnie najnowocześniejsze

Zamiatarki drogowe to maszyny, które zostały stworzone do tego, aby szybko i sprawnie oczyszczać ulice. Dzięki nim efektywnie oczyszczane są drogi, pobocza, chodniki czy też torowiska. Ich wielkość oraz to, jakie posiadają funkcje w praktyce zostało w pełni dopasowane do wyzwań, jakie czekają na te maszyny w terenie.

Efektywne sprzątanie głównych dróg i większych areałów w stosunkowo krótkich jednostkach czasu to zadanie dla dużych śmieciarek, które swoim wyglądem przypominają auta ciężarowe. Z kolei regularne oczyszczanie przestrzeni miejskiej w centrach miast to zadanie dla znacznie mniejszych pojazdów, które są też bardziej zwrotne i znacznie bardziej kompaktowe. W jaki sposób te śmieciarki funkcjonują w praktyce?

Poruszanie się w mieście bywa trudne

Ograniczona przestrzeń, ciasne zaułki, konieczność wjechania w nawet najwęższe zakamarki- są to wyzwania, którym są w stanie sprostać tylko niewielkie maszyny, których dodatkowo skrętność została ulepszona poprzez zastosowanie przegubowej ramy. Kompaktowe zamiatarki miejskie wyróżnia jednak nie tylko wielkość, ale i specjalistyczne wyposażenie.

Najnowocześniejsze modele zamiatarek są wyposażone w duże, obrotowe szczotki umieszczone na wysięgnikach maszyny bezpośrednio na jej froncie. Takie ułożenie szczotek pozwala pokryć jak największą powierzchnię sprzątania podczas jednokrotnego przejazdu maszyny, co bardzo mocno wpływa na wydajność sprzątania. Szczotki obrotowe są na bieżąco zraszane podczas swojej pracy tak, aby ich szybki ruch obrotowy nie powodował unoszenia się pyłu i kurzu. Pracę szczotek można na bieżąco obserwować z poziomu kabiny operatora, gdzie część jej podłogi jest przeszklona. Oprócz szczotek na wyposażeniu maszyny znajduje się też myjka ciśnieniowa i odkurzacz przemysłowy.

Najnowocześniejsze modele zamiatarek z przemyślanym, dobrze zaprojektowanym osprzętem można znaleźć na stronie przedsiębiorstwa Terberg Matec Polska. Wystarczy wejść na https://www.terbergmatec.pl/. To także innowacyjne, całkiem nowe zamiatarki, które zostały wyposażone w ekologiczny napęd przyszłości- napęd elektryczny. Obok modeli elektrycznych dostępne są też klasyczne zamiatarki na napęd spalinowy, które spełniają wszelkie restrykcyjne normy, co do poziomu spalin emitowanych do atmosfery podczas pracy. Zawsze bardzo istotne jest to, aby maszyny te nie przyczyniały się w znacznym stopniu do powstawania smogu ulicznego w miastach, w których bardzo często i tak jest go dużo.