Absolutna czołówka gier na Nintendo 3DS

Rynek konsol od lat jest zdominowany przez Sony i Microsoft. Kolejne wersje Play Station i X-boxa za każdym razem cieszą się niesamowitą popularnością wśród graczy. Jednak jest stara, japońska firma, która słynie z innego podejścia do sprawy konsol. Kiedy PS4 i X-box One stawiają na jak najlepszą optymalizację i moc obliczeniową – Nintendo postanowiło skupić się na..zabawie! Przykładem na to może być wydane całkiem niedawno Nintendo Switch, które wraz z kartonowymi dodatkami jest jedną z największych innowacji na rynku gier wideo i przede wszystkim konsol.

Nie zapominajmy, że w dalszym ciągu można nabyć przenośne maszyny do gier. Sony wydało Vitę z nadzieją na podobny sukces, jak w przypadku PSP. Niestety, sprzedaż była na tyle mizerna, że nie opublikowano oficjalnego raportu odnośnie sztuk urządzeń, które się rozeszły. Natomiast Nintendo 3Ds osiągnął niesamowity sukces – w samym tylko 2017 roku sprzedano ponad 80 milionów egzemplarzy! Może i gry na PS4 i łączna sprzedaż tych urządzeń i tak deklasują Nintendo, to w kategorii przenośnych urządzeń to jest wielkie zwycięstwo Japończyków.

PS Vita czy Nintendo 3Ds?

 

Play Station Vita jest mocniejsze od Nintendo 3Ds, jeśli chodzi o grafikę, ale to japoński odpowiednik góuje, jeśli chodzi o grywalność. Zobaczcie, jakie gry na Nintendo 3Ds uważamy za najlepsze – może będzie to idealny prezent na święta dla maniaka producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

 

The Legend of Zelda to tytuł wręcz ikoniczny, a jego kolejna odsłona na konsolę przenośną  nie zawiodła. Być może gry na Nintendo 3Ds nie dorównują graficznie do gier na “dużych” urządzeniach, jednak tutaj zupełnie nie przeszkadza to w świetnej rozrywce. Twórcy Zeldy wytężyli umysły i zaprojektowali niesamowite poziomy z licznymi zagadkami i łamigłówkami. Właściwie cała gra to jedna wielka zagadka (puzzle?). Polecam ten tytuł także osobom, którym tęskno do czasów Nintendo NES i SNES – nie zawiedziecie się!

 

Mario Kart 7

 

To zapewne kolejny tytuł wręcz szlagierowy. Swojego czasu pierwsza część Mario Kart spowodowała, że wiele osób musiało mieć Nintendo SNES. Od 1992 roku jest to niesamowita rozrywka – i to z ulubionym bohaterem z wąsem! Mario kart 7 może również wydawać się na pierwszy rzut oka zwykłą grą wyścigową z niezbyt dopracowaną grafiką. Tu jednak ponownie deweloperzy spisali się na medal. Wszystkie aspekty ścigania i przeszkadzania przeciwnikom są zrobione wręcz idealnie. Mamy świetne opcje szybowania czy nawet jazdę pod wodą! Siódma gra z serii Mario Kart jest tytułem must-have, jeśli chodzi o Nintendo 3Ds.

 

Super Mario 3D Land

 

Nie mogę zostawić przypadku ulubionej postaci świata gier Nintendo. Super Mario 3D Land to tytuł wiekowy – ma już 7 lat, a niedługo skończy 8. Jak kogoś przekonać do gry w platformówkę w 3D, kiedy Mario kojarzy mu się głównie z bieganiem w prawo? To proste, wystarczy parę minut w trójwymiarowym, dopracowanym świecie Mario i Luigiego – gwarantuję, że fan serii 2D zostanie “kupiony” od razu!

Xenoblade Chronicles 3D

 

Xenoblade Chronicles 3D dotyczy tylko konsoli New 3DS, ale naprawdę warto rozważyć kupno tej gry. Tytuł gwarantuje ponad sto godzin gameplayu i nie pozwala się oderwać od konsoli. To wręcz niespotykany, by aż tak dobrze grało się w handhelda. Jeśli masz Nintendo New 3DS, to jest gra dla Ciebie!